Рекомендації по безпеці угод в інтернеті

Шановні користувачі сайту 3.com.ua, ми працюємо над тим, щоб Ваші угоди були максимально безпечними, але відповідальності за Ваші покупки-продажі нести не можемо. Тому рекомендуємо ознайомитись з основними правилами безпеки, що стосуються інтернет-угод.

Як безпечно купувати? Рекомендації для покупців:

  • Для надійності покупок рекомендуємо користуватися послугами фірм-перевізників «Наложений платіж» — таким чином, перед оплатою товару Ви зможете оцінити його стан та якість.
  • Якщо ж Ви вирішили переказати гроші до того, як отримаєте товар, рекомендуємо скористатися пошуком гугл і перевірити, чи немає інформації по карті для оплати, прізвищу та імені або номеру телефону на інших сайтах чи форумах в списках шахраїв.
  • Гарним способом перевірки товару є також відео-зв’язок (Skype, Viber та інші програми для комп’ютерів та телефонів). Якщо продавець категорично відмовляється від такого спілкування, є привід замислитись про безпеку угоди і наявність та якість товару.
  • Якщо Ви бачите на сайті фотографію товару з водяним знаком іншого сайту чи іншої дошки оголошень, це теж є ознакою можливого шахрайства, бо шахраї не мають на руках товару і копіюють чужі фото з інших сайтів, часто поганої якості, видаючи їх за свої. На сайті є можливість завантажувати до 14 фотографій в одному оголошенні, цього достатньо для того, щоб показати товар з різних боків та ракурсів. Вимагайте у продавця реальні фото товару.
  • І наостанок, ніколи не довіряйте занадто низькій ціні, якщо Ви знаєте, що цей товар коштує в рази дорожче!

Наведемо типовий приклад шахрайського оголошення: продається телефон iphone 7s, реальні фотографії відсутні, продавець виставив тільки фото з інтернету. Ціна нижча на 10-30% від риночної вартості товару. Продавець відмовляється вислати інші фотографії, мотивуючи це відсутністю інтернету / телефону / камери. Не купуйте у таких продавців, це заощадить Ваші гроші та збереже нервову систему!

Як безпечно продавати? Рекомендації для продавців:

Продавцям, в свою чергу, теж потрібно бути обачливими. Для того, щоб переказати гроші на Вашу карту, покупцю потрібна лише така інформація: номер карти і прізвище, ім’я.

  • Нікому ніколи не передавайте CV код (це трьохзначний код на зворотному боці карти) та термін дії карти, навіть якщо представляються по телефону робітниками банку. Також не можна говорити третім особам дівоче прізвище матері та інші особисті дані, які зазвичай питають при відкритті карти. Ця інформація конфіденційна.
  • Ніколи не підходіть до банкомату для підтвердження переказу грошей (навіть, якщо Вам дуже хочеться їх отримати і Ви готові повірити в необхідність цієї дії). Цього не вимагає жодний банк, частіше за все шахраї прикриваються Ощадбанком.
  • Перевіряйте дані платіжника і дані отримувача посилки, особливо, якщо платіж приходить частинами від різних осіб чи з різних міст. Ви можете стати співучасниками шахраїв і потім довго ще доводити, чому саме Ваш номер карти роздавався для оплати іншим особам.

Сподіваємось, ці рекомендації допоможуть Вам зберегти Ваші гроші і робити тільки безпечні покупки чи продажі.

Вдалих Вам угод і чесних партнерів!